Jana Hradecká Hvězda, na scéně se dokáže dokonale sžít s nábytkem.

Jana je mimořádným důkazem toho, že mateřstvím a rodičovstvím herecká kariéra nekončí, ale ani nevrcholí (dívka má tři dcery, z nichž jistě některou brzy uvidíte na scéně). Proč u Jany nekončí, je jasné: zralá interpretka se cítí ještě na další stovky rolí charakterově hutných žen, charakterově plných milovnic a charakterově napěchovaných zbohatlic. A stejně to cítí také diváci. A proč její kariéra už nevrcholí. Protože již vrcholu dávno dosáhla. Jana tam své postavy dotáhla již za svobodna pod jménem Svobodová (pěkný jmenný motiv, že?) a to alpským stylem bez použití kyslíku. Svobodové-Hradecké je také třeba poděkovat za to, že do poetiky Pibimpap-Rizoto [nesklonn.] vnesla kostým a výpravu, neboť tyto aspekty Kolár ve svém raném stadiu podceňoval, nedoceňoval a vůbec si cenil toho, když o nich nikdo nemluvil. Hluboká ženskost, která z Jany prýští, mnohdy podemílá břehy, na nichž stojí pískovcové hrady herectví ostatních mužů-interpretů, kteří se takto sesouvají k Janiným nohám. Někdy to jejich role vyžaduje, někdy ne, ale vždy to diváci Janě odpustí.

Pipkins: „Na té ženě si cením to charakteristické pokývnutí hlavou, které odráží tu silokládnou rezignující moudrost, tak typickou pro ženy, jež si z vítězství nad osudem odnesly jen príma manžela, tři príma dcery a tu silokládnou rezignující moudrost. Proto vzkřikávám Ať žije!“

Nezapomeňte navštívit Janino bytové designérské studio www.intermezzo.cz nebo se přihlásit do její INTERIER DESIGN ŠKOLY.

Janu Hradeckou můžete vidět v následujících rolích: